top of page

התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי

האקדמיה בצלאל

התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל היא תכנית דו-שנתית, המכשירה מעצבים ויוצרים יוצאי דופן לתפקידי מנהיגות בעולם משתנה. בתכנית שלושה מסלולים: ניהול עיצוב וחדשנות, אודות עיצוב ועיצוב וטכנולוגיה בהם מקנים לסטודנטים כלים, ידע ומסגרת לימודית יצירתית.

התכנית מושתת על ההנחה כי מעצבים.ות הם.ן סוכני.ות שינוי המאפשרים.ות חיבורים בין-תחומיים, התבוננות חדשה על בעיות והצעת פתרונות ומהלכים מקוריים. לשם כך התכנית מייצרת הזדמנויות להתנסות בעבודה מעשית במגוון תחומים: בהיי-טק ובתעשיה, עולם האוצרות והאמנות, עולם האקדמיה והמחקר, המגזר השלישי ורשויות מקומיות - כמו גם במסגרות של שיתופי פעולה בינלאומיים.

התכנית חושפת בפני הסטודנטים.ות את המשמעויות העמוקות של תהליכים מרכזיים המתרחשים כיום בעולם, ומאפשרת להם.ן לתרגם תהליכים של חדשנות וחשיבה עיצובית לשפה אישית ומובחנת, תוך השתלבות בתהליכי פיתוח מוצרים ושירותים חדשים, בעולם תחרותי ודינמי. במהלך התוכנית תבנה היכולת להשתלב בצוותים מולטידיסיפלינריים ובתהליכי פיתוח, לשלב ראייה מערכתית ולגבש גישה ביקורתית. בנוסף הסטודנטים.ות רוכשים.ות כלים לפעולה בסביבה גלובלית, ליצירת קשרים עם בעלי עניין ולאיזון בין צרכים שונים. מיומנויות אלה יהוו אבני בוחן מרכזיות ביכולתו של מעצב להשתלב ולהצליח בשוק ובשיח הישראלי והגלובלי.

התכנית פועלת משנת 2003 והבוגרים.ות שלנו השתלבו בחזית התעשייה ושדות העיצוב: כמנהלי צוותי חדשנות ברשויות מקומיות ובחיל האויר, מנהלי מוצר בהי-טק ובסטארטאפים, כמעצבי UI/ UX בחברות גלובליות כמיקרוסופט, HP, אינטל, כמנהלי מעבדות חדשנות במכון ויצמן ורשת אורט, כמרצים.ות באקדמיות לעיצוב, אוצרים.ות יוצרים.ות ויזמים.ות. בין המרצים.ות ניתן למצוא מעצבים.ות, אמנים.ות ואוצרים.ות מובילים.ות,, אנשי  ונשות שיווק, וחוקרים.ות עם ידע נרחב בתחומי ניהול אסטרטגיה, ניהול ועיצוב מוצר, עיצוב שירות, עיצוב אינטראקציה ומשחקים, תכנות, סטוריטלינג, חשיבה ביקורתית, אוצרות וכתיבה.

ברכת ראש התכנית ↓
סגל מנהלי ואקדמי

ראש התכנית: ד"ר רומי מיקולינסקי 

ראש מסלול ניהול: רועי ביגר | ראש מסלול אודות: טל מור סיני | ראש מסלול עיצוב וטכנולוגיה: שלומי אזולאי

רכזת התכנית: טרן גילוט

איתן מיכל

 

אוסלנדר שרה

 

ביגר רועי

 

גרופר יונתן

 

הושייה אמיר

 

ד"ר ויץ יונה

 

זרחי מורן

 

ד"ר ססלר מיכאל

 

פיש רותם

 

פריבס דנה

 

פסובסקי אורי

 

ד"ר פרסוב אלעד

 

פרקש נינה

 

קוניאק שרון

אהלי איתי

 

ארז טל

 

בן דוד מאיה

 

בן שלום דנה

 

איה בנטור

 

 גנשרוא דב

 

פרופ' חנן דה לנגה

 

 זמר בן ארי הדס

 

מעיין שגיא

 

ד"ר רומי מיקולינסקי

 

קזין ארנה

 

רוזין ליאורה

 

רובנר רביד

 

שבו גלית

 

שמיע נטי

אזולאי שלומי

 

 אלטרץ דורון

 

בר אילן זיו

 

יודלביץ שרית

 

לוין אדוה

 

לניאדו איתי

 

מור רונאל

 

ד"ר מיקולינסקי רומי

 

מריאנסקי מתי

 

מרקפלד צביקה

 

פריד אייל

 

ספיר תומר

 

פרקש נינה

 

פז שראון

 

פרופ' עמית צורן

 

ד"ר שובמן מרק

רכזת התכנית טרן גילוט
idmaster@bezalel.ac.il
טל 6332996 02

תכנית התואר השני פועלת בבית הנסן רח׳ גדליה אלון 14 בירושלים
שעות פעילות: א-ה: 10:00-18:00 ו- 10:00-14:00

כתובות ואנשי קשר
ברכת ראש התכנית לבוגרי ובוגרות מחזור 2020

תילי מילים נאמרו על השנה הזו – שהיא חסרת תקדים, שהיא יוצאת דופן, שהיא אכזרית אך שיש בה גם חמלה, שלא ניתן היה לדמיין אותה, אבל שהיינו צריכים לראות את זה מגיע.
תילי מילים נכתבו ונאמרו גם על הנגיף, המגיפה, ההתמודדות שלנו כיחידים, כחברה, כמדינה, כעולם. חווינו רגעים של יאוש וחרדה, שמענו שמועות וקונספירציות ובין השחור, לשחור מאד, וגם חווינו רגעים מעוררי השראה, רגעים של תקווה, אמפתיה וסולידריות.
מה שבטוח, אם משהו בטוח - בשלהי 2020, זה שתקופה זו של פרידות היא גם התחלה; שזו תקופה בה נדמה שהכל מתערער ונבנה מחדש, שהכל מקצין אבל מרגיש אותו הדבר. 
אם כך מה שבטוח זה שההגיון שאפיין את העידן הקודם לא מתאים יותר. שעלינו להתגבר על ה-1 ועל ה-0, על השחור והלבן בכדי שנוכל ללמוד להכיר, להבין וגם להכיל את המורכבויות של העידן הנוכחי.
מתוך המשבר הבריאותי, הכלכלי, החברתי-חינוכי הדמוקרטי אנחנו בתכנית מנסים להציע סדר יום חדש, אופטימי, לעיתים נאיבי, שמכיר במתחים, ובשברים וברגישויות של קבוצות שונות – שמסמן את השינוי ומבטא את ההבנה - שאנחנו לא יכולים לפתור את הבעיה עם אותה חשיבה שיצרה אותה, אנחנו לא יכולות להרשות לעצמנו להמשיך לחשוב באותם אופנים ולכן, אם רוצים לעמוד במשימה שלפנינו על כל מורכבויותיה -  נחוצה חשיבה רחבה הרבה יותר, מודעות לשלם ולפרט, הכלה של אינטואיציה וחמלה, ופיתוח דרכים נוספות לגשת למערכות ולפרטים.
40 בוגרי ובוגרות מחזור 2020 מציגים את סדר היום הזה בפרויקטים שלהם ומנסים להתוות דרך עולם העיצוב, והמתודולוגיות והכלים שאספו בלימודים – את נקודות ההתערבות והפתרונות, את הערכים החדשים, ואת הקריאות לפעולה - את הרצון להביא שינוי לטובה ולייצר אימפקט חיובי.
אני מאחלת לכולם.ן הרבה בהצלחה במימוש הפוטנציאל ורוצה להודות לכל העושים.ות במלאכה ולכל השותפים.ות לדרך

ברכת ראש התכנית ↑
bottom of page